2431/761
Peter Hvidt & Orla Mølgaard-Nielsen
“Minerva”. Daybed af teak, med underliggende opbevaringsskuffe af bøg. Hynder i sæde, sider og ryg betrukket med grøn uld. Udført hos France & Daverkosen, plakette herfra. L. inkl. armlæn 207.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Ryglæn medfølger ikke. Skruer til ene armlæn mangler. Hynder med pletter, smuds og defekter.
Vurdering
1146524 | ||
855837 |