1847/30
(R) Svensk fritstående bænk af bemalet træ. Gustaviansk form, 21. årh. H. 45. L. 146. B. 50.
Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 19. november 2018
Vurdering
Hammerslag