2008/​1116

Armbånd, øreclips, ring samt 13 ekstra led af 18 kt. guld. Udført hos Georg Jensen. Dessin 1104A og 1116A. Armbånd L. 19,5 cm. Ringstr. 51. Vægt ca. 74,5 g. (5)

Oprindeligt en halskæde, der er lavet om til et armbånd. Ringen er antageligt lavet af ekstra led og er ikke stemplet Georg Jensen.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Smykker, 19. februar 2020

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hammerslag