1634/764
Dansk snedkermester
Lav skænk af valnød, front med to døre og fire skuffer med greb af messing. 1940'erne. H. 82. B. 184. D. 52.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Finérskader.
Moderne kunst og design, 23. august 2016
Vurdering
Hammerslag