1344/152
Armstol og puf monteret med sømbeslået patineret brunt skind, stel af poleret egetræ, løs hynde betrukket med stof. 20. årh. (2)
Ridser og mærker. Brugsslitage. Skind med revner og skader.
Ældre malerier og møbler, 28. oktober 2013
Vurdering
Hammerslag