2431/910
Fritstående skænk af palisander, front med fire døre, bag hvilke hylder og udtræksbakker. Model FA 81. Udført og mærket hos Faarup Møbelfabrik. 1970'erne. H. 73. B. 230. D. 52.
Litteratur: Faarup Møbelfabrik brochure. 1970'erne, s. 5.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Eftersyn
I
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
1066288 | ||
1006443 |