2417/274
Willy Zügel
Figur af sølvholdig metal forestillende stående vædder. Sign. W. Zügel. På marmor base monteret med plakette. H. 18 cm. L. 18 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Sidder løst på base.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag