2431/​765

Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)

Et par vaser af patineret diskometal støbt med hanke og vertikale riller i relief. Stemplet monogram Just A., dessin 1925. H. 20,5. (2)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Aflejringer indvendigt.

Fra i Aarhus
Vur­dering

5.000–6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

800608 3.000 DKK