2431/​903

Dansk snedkermester

Et par skamler med stel af mahogni. Sæde betrukket med lyst lammeuld. Udført 1940érne. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Senere betrukket.

Fra i Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?