2431/903
Dansk snedkermester
Et par skamler med stel af mahogni. Sæde betrukket med lyst lammeuld. Udført 1940érne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Senere betrukket.
Vurdering