I. L. Jensen (f. København 1800, d. sst. 1856)
Rød kejserkrone. Sign. I.L. Jensen. Olie på papir monteret på plade. 25×20.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 573, 1992 nr. 404, afb. s. 168. Bruun Rasmussen auktion 587, 1993 nr. 340, afb. s. 104.
Kommissionsbud