2415/751
Kaj Gottlob, tilskrevet (f. København 1887, d. 1976)
Vægur af metal med urskive af hvidmalet metal og visere af messing. Elektrisk værk. 1930'erne. Diam. 32,5.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 9. april 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
8 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||