2433/851
Charles Eames (f. 1907, d. 1978)
Ray Eames (f. 1912, d. 1988)
“Soft Pad”. Kontorstol med stel af aluminium. Sæde og ryg betrukket med patineret, brunt skind. Model EA 207. Udført og mærket hos Herman Miller.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med pletter, slitage og krakelringer. Mindre defekter på skind.
Vurdering
Hammerslag
16 bud
266376 | ||
941081 | ||
266376 | ||
941081 | ||
266376 | ||
913873 (Autobud) | ||
266376 | ||
913873 (Autobud) | ||
1038499 | ||
913873 (Autobud) | ||
1038499 | ||
913873 (Autobud) | ||
1038499 | ||
913873 (Autobud) | ||
1038499 | ||
913873 |