2413/32
Lille dansk barok tobaksskab af bemalet fyrretræ, front med fyldningslåge og skuffe. Dekoreret med navnetræk. 18. årh.s midte. H. 36. B. 39. D. 25.
Brugsslitage. Afskalninger. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
38 bud