2433/65
Dansk Louis XVI kommode af mahogni, front med tre skuffer, udskåret med tandsnit og kannelerede afskårne hjørner, beslag af bronze. 18. årh.s slutning. H. 81. B. 73. D. 44.
Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage. Enkelte finérskader. Nøgle medfølger. Løs liste.
Vurdering