1846/​661

Vicke Lindstrand (f. Sverige 1904, d. 1983)

“Isat”. To flakoner samt en stor vase af klart glas. Alle sign. LU, samt nummer fra serie 154. Udført hos Orrefors, Sverige. H. 22–23. (3)

Almindelig patina, herunder enkelte ridser og mærker. Kegleformet prop sidder fast, og har enkelte overfladeafslag.

Moderne kunst og design, 13. november 2018

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.150 DKK

12 bud

1.150 DKK
(Autobud) 1.100 DKK
1.050 DKK
(Autobud) 950 DKK
900 DKK
(Autobud) 850 DKK
800 DKK
290 DKK
(Autobud) 280 DKK
270 DKK
260 DKK
250 DKK