2431/750
Dansk snedkermester
Dækketøjsskab af bøg og teak. Front med to døre, Indvendig med hylder. Udført hos snedkermester Verner Birksholm. H. 150. B: 120. D.45.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Top med mærker og skjolder.
Vurdering
1017480 |