2439/​560

Jaime Hayon (f. Madrid 1974)

“Ro”. Øreklapstol med ben af aluminium, betrukket med brunt skind. Model JH1. Formgivet 2013. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 2014.

Dette emne er belagt med kunstnerafgift.
Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Eftersyn
I Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?