2439/​560

Jaime Hayon (f. Madrid 1974)

“Ro”. Øreklapstol med ben af aluminium, betrukket med brunt skind. Model JH1. Formgivet 2013. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 2014.

Dette emne er belagt med kunstnerafgift.
Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 24. september 2024

Kategori
Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Solgt

Hammerslag

12.000 DKK  

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
12.000 DKK