2417/930
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Seks stole og to armstole af mørkbejdset træ, betrukket med stribet og lyst møbelstof. Model 86 og 69. Udført og mærket hos J. L. Møller. (8)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Lugter af røg.
Moderne kunst og design, 23. april 2024
Vurdering
Hammerslag