Preben Hornung (f. Valby 1919, d. Frederiksberg 1989)
“Træ og klipper”, Gudhjem 1968. Sign. monogram; sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 34×62.
Behov for let overfladerensning. Optørringsrevner. Mindre krakeleringer.
843300 | ||
800833 |