922/​198

Christine Swane (f. Kerteminde 1876, d. Farum 1960)

Opstilling med blå flasker og plante på kakkelbord. Sign. C. Sw. 1946 samt sign. på bagsiden med datering. Olie på lærred. 110×70.

Proveniens: “Klassisk Modernisme”, Kunsthallen Kunstauktioner, auktion 393, København 1990, kat. nr. 130, gengivet side 11.

Bestil konditionsrapport

Budfrist

Vur­dering

30.000–40.000 DKK

Kom­mis­sions­bud

Hvad er et kommissionsbud?