2142/​814

Dansk snedkermester

Et par armstole af mahogni. Sæde og ryg betrukket med gul uld. Udført og mærket hos Egon A. Olsen. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Uld med pletter og smuds.

Moderne kunst og design, 19. oktober 2021

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag