2142/814
Dansk snedkermester
Et par armstole af mahogni. Sæde og ryg betrukket med gul uld. Udført og mærket hos Egon A. Olsen. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Uld med pletter og smuds.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag