2420/921
Et par loftslamper af messing og aluminium med skære af glas. Udført og mærket hos Louis Poulsen. Typenr. 43850. 1950'erne. Diam. 25. (2)
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 14. maj 2024
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|