1934/86
Johannes Wilhjelm (f. Nakskov 1868, d. København 1938)
Bakket nordjysk landskab. Sign. J. W. 28. Olie på lærred. 40×55.
På bagsiden af lærredet et stempel fra kunstnerens dødsbo.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 19. august 2019
Vurdering
Hammerslag