2436/​858

Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)

"MK-16”. Et par foldestole med stel af bøg. Sæde og ryg udspændt med lyst kanvas. Armlæn af kernelæder. Formgivet 1932. Udført og mærket hos Rud Rasmussen snedkerier. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Stof med pletter og smuds.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?