922/​29

Lysberg, Hansen & Therp

Stort “gateleg” mødebord af nøddetræ og kirsebær i tre sektioner med opklappelige plader. Udgået og mærket fra Lysberg, Hansen & Therp. H. 73. L. 697. D. 166.

Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde”. Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.

Dette emne handles i fuldmoms

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Bestil konditionsrapport

Budfrist

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Kom­mis­sions­bud

Hvad er et kommissionsbud?