2203/1140
Ole Lynggaard (f. 1936)
“Blonde” diamantlås af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.11 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: VS. L. ca. 18×20 mm.
Låsen kan bruges til to rækker. Original æske medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. En diamant mangler.
Smykker og Fashion, 19. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
14 bud