2431/751
Verner Birksholm
Cirkulært sofabord af bøg med top og underliggende hylde af teak. Udført hos snedkermester Verner Birksholm. H. 60. Diam. 79.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker hak og finérslag/revner. Topkant med afslag. Underliggende hylde ligger løs, mangler skruer.
Vurdering
814246 |