909/694
Mogens Balle (f. København 1921, d. Asmindrup 1988)
“Animal Fabuleux” (Fabeldyr). Sign. MB 63; sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 62×51.
Litteratur: Hennings Smidth nr. 1963–089. Proveniens: Court Gallery, København (stemplet på bagsiden).
Malerier, skulpturer og grafik, 29. september 2022
Vurdering
Dette emne er udgået