921/​571

Chanel

“Medium Classic Flap” taske af quiltet mørk pink læder med sølvfarvede beslag, dobbelt kædehank, en udvendig baglomme, CC drejelås, et rum med fire indvendige lommer og mørk pink læderfor. H. 17 x B. 26 x D. 6,5 cm. 2009–2010.

Æske, dustbag og kvittering for reperation af lås i 2020 medfølger.

Fremstår med alm. alders- og brugsslitage. Noget slitage på hjørner. Nogle rynker og mindre slitage på læder. Få lette ridser på hardware. Nogle ridser på indvendigt læder. Alle mål er cirkamål.

Vur­dering

40.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt. Forespørgsel