Jules Dupré (f. Nantes 1811, d. l'Isle-Adam 1889)
Nattescene med tunge skyer. Sign. Jules Dupré. Olie på lærred. 80×101.
På bagsiden en etiket fra American Arts Association.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 26. november 2019