1650/1548
Klokkestage af messingmalm, balusterformet stamme på hvælvet fodstykke. Stemplet HH for Hans Haubenthaler, Nürnberg 17. årh. H. 21,5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 15. december 2016
Vurdering
Hammerslag
29 bud