2148/​303

Ban Chiang krukke af brændt ler, dekoreret med stregdesign. Thailand, forhistorisk periode. H. ca. 17,5 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle afslag og pletter. Restaureret.

Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
2.000 DKK