2148/303
Ban Chiang krukke af brændt ler, dekoreret med stregdesign. Thailand, forhistorisk periode. H. ca. 17,5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle afslag og pletter. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag