2426/​737

Karel Appel (f. Amsterdam 1921, d. Zürich 2006)

“Jules at Bichet”. Sign. Appel 69, epreuve d'artiste. Litografi i farver. Lysmål 53×65.

Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Smuds bag glas.

Vur­dering

5.000–6.000 DKK

Hammerslag

5.000 DKK

1137295 (Autobud) 5.000 DKK
1039919 5.000 DKK
1137295 (Autobud) 4.600 DKK
1039919 4.400 DKK
1137295 4.200 DKK
1121263 (Autobud) 4.000 DKK
1137295 3.800 DKK
1121263 2.600 DKK
576 2.500 DKK