2404/710
Knud Kyhn (f. Frederiksberg 1880, d. Farum 1969)
Tre figurer af stentøj i form af bjørne, dekoreret med Sung glasur. Sign. monogram. Nr. 20206, 20240 og 21152. Royal Copenhagen. H. 14–25. (3)
Mindre brugsslitage.
Moderne kunst og design, 23. januar 2024
Vurdering
Hammerslag