2404/​710

Knud Kyhn (f. Frederiksberg 1880, d. Farum 1969)

Tre figurer af stentøj i form af bjørne, dekoreret med Sung glasur. Sign. monogram. Nr. 20206, 20240 og 21152. Royal Copenhagen. H. 14–25. (3)

Mindre brugsslitage.

Moderne kunst og design, 23. januar 2024

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag

1.200 DKK

1.200 DKK