2227/927
“Peinador con Pestanas vanity”. Sminkebord med tilhørende skammel af jern. Bord monteret med spejle. Skammel med løs hynde i sæde, betrukket med rød velour. Udført 1991. Bord: H. 148,5. L 104. D. 23. Skammel: H. 44. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og itu spejl.
Moderne kunst og design, 5. juli 2022
Vurdering
Hammerslag