2227/​927

“Peinador con Pestanas vanity”. Sminkebord med tilhørende skammel af jern. Bord monteret med spejle. Skammel med løs hynde i sæde, betrukket med rød velour. Udført 1991. Bord: H. 148,5. L 104. D. 23. Skammel: H. 44. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og itu spejl.

Moderne kunst og design, 5. juli 2022

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

650 DKK

650 DKK
(Autobud) 600 DKK
600 DKK
550 DKK
(Autobud) 500 DKK
480 DKK
(Autobud) 340 DKK
320 DKK
300 DKK