2434/​891

Karl Schrøder

Armstol med stel af bøg, udspændt i sæde og ryg med søgræs. Udført hos Fritz Hansen. Model 1462. 1930–40'erne.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Løs i samlingerne.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

508374 3.200 DKK
1063550 3.000 DKK