2434/891
Karl Schrøder
Armstol med stel af bøg, udspændt i sæde og ryg med søgræs. Udført hos Fritz Hansen. Model 1462. 1930–40'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Løs i samlingerne.
Vurdering
508374 | ||
1063550 |