1334/1507
Schleswig-Holstensk manglebræt af udskåret egetræ dekoreret med figur med anker, blomsterornamentik og maske, greb i form af havfrue. 18. årh. L. 66 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. ormehuller.
Varia, 22. august 2013
Vurdering
Hammerslag
19 bud