2343/356
Wilhelm Gieseke (f. 1854, d. 1917)
Buste af koldbemalet og patineret bronze i form af en mand med hovedbeklædning. Usigneret. H. 24.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Slidt bemaling. Fold/revne ved base.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. oktober 2023
Vurdering
Hammerslag