2041/24
Redningsstol med redningsring af rød- og hvidmalet lærred, fastgjort med tov til stang af træ. 20. årh.s begyndelse. Diam. 87.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag