2006/149
Dansk snedkermester
Et par skønvirke armstole af mahogni med svungne armlæn og forben, betrukket i sæde og ryg med grønt møbelstof. 1920'erne. (2)
Tilføjelse til stand d. 31.01.2020.
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Overfladeridser og mærker. Afslag på det ene bagben.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud