1950/51
Barokform lågkrus af sølv, drevet med bladværk, gæk og fødder i form af kronede løver, låg isat mønt, Christian V. Stemplet C. Mich. for Christian Michelsen, København 1949. Vægt 965 g. H. 18 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag