2431/538
Olaf Rude (f. Rakvere, Estland 1886, d. Frederiksberg 1957)
Portræt af Elna Fonnesbech-Sandberg. Sign. Olaf Rude 36. Olie på lærred. 145×100.
Udstillet: Olaf Rudes retrospektive udstilling 1945.
God original stand. Enkelte mindre brune stænk.
Vurdering
897949 | ||
901579 |