2435/237
Russisk cigaretetui af sølv, indvendig forgyldt, forside graveret med monogram. Latinsk mestermærke JN, Skt. Petersborg bymærke, lødighed 84. 19. årh.s slutning. Vægt 114 g. L. 9 cm.
Mindre alders- og brugsslitage, inkl. nogle mærker og ridser.
Vurdering