2048/776
“Viken” Et par lænestole af eg. Sæde og ryg betrukket med brunt farvet, dybthæftet skind. Udført OPE, Sverige ca. 1960'erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og løse samlinger. Kile på ene stol under sæde. Skind med krakeleringer, pletter og smuds.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag
20 bud