Vilhelm Petersen (f. København 1812, d. sst. 1880)
Skovparti med stengærde. Usigneret. Dateret 13. August. Olie på papir monteret på lærred. 27,5×31.
Enkelte mindre krakeleringer/brud samt enkelte minimale afskalninger. Retoucheringer. Behov for let overfladerens.